UI/UX TASARIM


X Ne Yapıyoruz?

UI/UX Tasarım hizmetleri web tasarım ile ilgili en önemli konulardan bir tanesidir. Web Yazılımın tamamlayıcısı olan UI/UX Tasarım, gelişen teknoloji çağıyla her zaman güncel olanı taşımalı, yenilikçi yaklaşımlara açık olmalıdır. User Exprience (UX), User Infertace (UI) kelimelerinin kısaltması olan bu kavramlar için sunduğumuz serviste, kurumsal yapınızı web arayüzünde yansıtıp, kullanıcı odaklı bir yapıda sitenizin en verimli halinde çalışmasını sağlıyoruz.

UX Tasarım bir web sitesi/mobil uygulama yada her hangi bir arayüz oluşturmak için beklenti ve kullanıcı ihtiyaçlarının karşılanmasını ifade etmektedir. Bu nedenle bir kullanıcının web sitenize veya mobil uygulamanıza göz atarken, beklentilerini, ihtiyaçlarını ve duygularını hesaba katıyoruz.

UX Tasarımdan farklı olarak UI Tasarım, kullanıcının dikkatini çekmek ve onları sayfada kalmaya teşvik etmek için görsele daha fazla odaklanır. Web sitenizin/mobil uygulamanızın veya diğer arayüzlerinizin verimli kalmasına dikkat ediyoruz. Kullanıcıların ne olduğunu görsellikle hemen anlamasını sağlıyor, navigasyonu kolaylaştırıyoruz. Özel hazırlanmış ve benzersiz UI Tasarımlar hazırlıyoruz.

UI/UX tasarımının amacı, internet kullanıcısının daha keyifli ve içgüdüsel hale getirmek için yolculuğunu iyileştirmektir. UI/UX tasarımı sayesinde, navigasyon daha akıcı ve optimumdur. Bu nedenle, kullanıcıların duygusal yönlerini analiz etmenin önemi son derece büyüktür. UI/UX Tasarım Servisimiz ile sorunların önüne geçecek ve özellikle trafiğinizin iyileştirilmesine katkıda bulunacaksınız.


X UI/UX Tasarım Nedir?

UX tasarımı yalnızca tasarıma odaklanmaz: öncelik, kullanıcı deneyimidir. UX tasarımda ki temel amaç başarılı bir kullanıcı deneyimi sunmaktır. Genellikle UI tasarımıyla karıştırılmaktadır.

UI tasarımı, araştırma dışında web sitenizin/mobil uygulamanızın geliştirilmesinin tüm aşamalarında yer alır. Çünkü biri diğerini tamamlayıcı olsa bile iki kavram birbirine yakındır. UI tasarımı, kullanıcı arayüzünün tasarımına, yani genel olarak tasarıma karşılık gelir: renkler, düzen, şekiller, görseller vb.


X UI/UX Tasarımı Nasıl Çalışırız?

UX Tasarım, kullanıcı arayüzünün akışına ve uygulamanın geliştirilmesine müdahale eder. Bu nedenle UX tasarım hazırlarken, ekibimiz iyi bir çalışmaya başlar.

5 adım izlenir:

1. Bir Strateji Tanımlama:Burası kullanıcılar hakkında, ne aradıklarını, sitenize veya uygulamanıza neden geldiklerini düşünmeye başladığımız yerdir.

2. İhtiyaç Listesi:İhtiyaçları belirlenip kullanıcı deneyimine uygun bir arayüz tasarımıyla destekliyoruz. Hepsinden önemlisi sistemin ihtiyaçları doğrultusunda kullanıcının ne yapıp yapamayacağının tanımını oluşturuyoruz.

3. Yapının Tanımı:Planları hazırlar iş akışını yönlendiririz. Bu doğrultuda planlı bir şekilde tasarımın gerçekleştirilmesi sağlarız.

4. İlk Diyagramların Oluşturulması:Bu adımda web sitesi/ mobil aplikasyon veya her hangi bir arayüz diyagramlarının hazırlarız.

5. Görselin Oluşturulması: Bu adım, UI Tasarımcısının, UX tasarımcısı tarafından verilen kararlar ortaklığında, daha teknolojik bir yönle uyumlu hale getirmek için çalışmalarına başladığı son aşamadır.


Kullanıcı arayüzü çalışmasında UI ve UX Tasarım'ın web site/mobil aplikasyon tasarımlarında belirli yönlerini hesaba katmak gerekmektedir. Bu nedenle UX ve UI Tasarım web yazılım oluşturma sürecine dahil edilmesi gereken birbiriyle bağlantılı kavramlardır.


SyconX olarak, size mümkün olan en iyi hizmeti sunmak adına; UX ve UI Tasarım Servisimizi güncel tasarım görüşlerine uygun şekilde, her bir müşterimiz için özel ve benzersiz olarak hazırlıyoruz.


Bu konu ile ilgili çok daha detaylı bir şekilde bilgi almak ve hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanmak için aşağıdaki BİLGİ AL alanından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

UI/UX TASARIM

UI/UX Tasarım ile ilgili daha fazla bilgi için

Bize Ulaş, Çözümü Birlikte Üretelim!

DİĞER HİZMETLERİMİZ

ÖZEL YAZILIM

Sağladığımız Özel Yazılım Servisi, müşterilerimizin kendi işleri ve amaçları için özel olarak geliştirdiğimiz sistemlerin tümüdür. Özel yazılım, firmaların daha karlı, üretken ve yenilikçi olmasını sağlar. Kendi özel yazılımınızı oluşturarak, pazardaki bir boşluğu doldurabilir ve müşterilere değerli ve benzersiz bir hizmet sunabilirsiniz.  

UI/UX TASARIM

UI/UX Tasarım Servisimizde, kurumsal yapınızı web arayüzünde yansıtıp, kullanıcı odaklı bir yapıda sitenizin en verimli halinde çalışmasını sağlıyoruz. Servisimizi güncel tasarım görüşlerine uygun şekilde, her bir müşterimiz için özel ve benzersiz olarak hazırlıyoruz. UI/UX tasarım işinizi üst seviyeye taşırken, markanızı son kullanıcıya en iyi şekilde sunma imkanı verir. 

MOBİL UYGULAMA

Günümüzde son kullanıcıların %80'i markaları mobil üzerinden izliyor ve takip ediyor diyebiliriz. Bu nedenle mobil uygulama mağazalarında yer almak sizi ayrıcalıklı kılacaktır. Profesyonel ve özel mobil uygulama hizmetimizden faydalanarak sizlerde firmanıza/ürünlerinize/projelerinize maksimum erişilebilirlik sağlayın!

GRAFİK TASARIM

Markaların kullanıcılarıya arasındaki iletişimi kusursuzlaştırmanın en önemli yolu olan Grafik Tasarım Servisimiz ile en iyi çözümlere ulaşabilirsiniz. Grafik tasarımın gücünü kullanın ve daha fazla insana ulaşın. Hazırladığımız eşsiz grafik tasarımlarla markanızı daha görünür ve bilinir kılın! Marka bilinirliğinizi en görsel şekilde arttırın!